Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Polscy przewoźnicy wznowili protest na przejściu granicznym w Dorohusku w woj. lubelskim. Protestujący będą przepuszczać 3 ciężarówki na godzinę.
Poza kolejką będzie transport humanitarny oraz wojskowy. Do blokady granicy dołączyli także rolnicy.

- To jest nasz wspólny interes - mówi rolnik, Bartłomiej Szajner. - Nasz rynek został rozchwiany. Ceny, przez nadmierny import towarów z Ukrainy, zostały zaniżone. Produkujemy poniżej kosztów produkcji, niestety. Wszystko zależy od rządzących. Jeżeli podejmą dobre decyzje, które uchronią polskie rolnictwo, czy przewoźników, to chcielibyśmy spędzić święta w domu. Jeżeli nie, to będą tutaj.

Wcześniej, wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa nie wydał zezwolenia na przedłużenie protestu. Jednak, polscy przewoźnicy złożyli odwołanie od tej decyzji. Sąd Okręgowy w Lublinie przychylił się do wniosku protestujących. Wójt gminy Dorohusk podaje, że straty gminy z tytułu utrzymania kolejki sięgają już 70 tys. złotych.
- To jest nasz wspólny interes - mówi rolnik, Bartłomiej Szajner.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty