Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://x.com/prezydentpl
źródło: https://x.com/prezydentpl
Wschodnia flanka NATO jest bastionem i rubieżą obrony państw sojuszu przed ewentualna dalszą agresją Rosji - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia dla dziennikarzy w Rydze.
Prezydent przebywa na szczycie państw Bukareszteńskiej Dziewiątki. Wziął w nim udział także sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Andrzej Duda podkreślił, że wschodnia granica sojuszu jest obecnie najbardziej zagrożona. Nie tylko z powodu trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale również z powodu trwającej wojny hybrydowej i działań Rosji.

Prezydent podczas rozmów z przywódcami Bukareszteńskiej Dziewiątki przedstawił też priorytety na zbliżający się szczyt NATO, który odbędzie się w Waszyngtonie na początku lipca.

Należą do nich: dalsze wzmacnianie zdolności odstraszania i obrony sojuszu, kwestie związane z euroatlantyckimi ambicjami Ukrainy i dążenie tego kraju do członkostwa w Unii Europejskiej, a także rewizja traktatu Rosja-NATO, który został złamany przez Rosję i - jak powiedział Andrzej Duda - nie obowiązuje.
Prezydent zaapelował też o zwiększenie przez kraje należące do NATO wydatków na obronność. Andrzej Duda dodał, że w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę poziom tych wydatków powinien być stale podnoszony.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty