Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. PAP/ EPA/JIM LO SCALZO
Fot. PAP/ EPA/JIM LO SCALZO
Prezydent Donald Trump ostro skrytykował Izrael i Iran za ataki mimo obowiązującego rozejmu.
W rozmowie z dziennikarkami przed odlotem na szczyt do Hagi amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Iran nie będzie w stanie odbudować programu nuklearnego. Przed odlotem śmigłowcem Marine One z Białego Domu Donald Trump powiedział, że robi wszystko, by pełne zawieszenie broni weszło w życie.

Skrytykował oba kraje za naruszanie rozejmu. Szczególnie był krytyczny wobec Izraela.

- Jak tylko dogadaliśmy, Izrael zrzucił na Iran mnóstwo bomb, tak dużo jak nigdy wcześniej. Jestem niezadowolony z Izraela - mówił.

Donald Trump wezwał obie strony, by "uspokoiły się" i zaprzestały walk.

- Mamy do czynienia z dwoma krajami, które walczą ze sobą tak długo i zaciekle, że nie wiedzą, co do cholery robią - powiedział.

Dodał, że po amerykańskim ataku Iran nigdy nie będzie w stanie odtworzyć programu nuklearnego. Prezydent USA skrytykował media, które poddają w wątpliwość, czy amerykańskie bomby penetrujące całkowicie zniszczyły podziemny zakład jądrowy w Fordo.

Edycja tekstu: Michał Król

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty