Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wrzesień to dobry czas, aby zaszczepić przeciwko grypie małe dzieci, gdyż one mają bardzo dobrą tzw. odpowiedź immunologiczną na szczepionkę.
Eksperci podkreślają, że szczepienie pozwala uniknąć ciężkiego zachorowania i poważnych powikłań. Rozpoczęły się już szczepienia przeciwko grypie przed nadchodzącym sezonem infekcyjnym.

Prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii profesor Jacek Wysocki powiedział, że osoby starsze mają mniejszą odporność, dlatego co roku powinny przyjmować taką szczepionkę.

- Dzieci odpowiadają na szczepienia bardzo dobrze. Jeżeli badamy, na przykład jak odpowiadają produkcją przeciwciał, to bym powiedział, że im młodszy organizm, tym lepiej odpowiada. Dzieci produkują te ilości przeciwciał znacznie większe, dlatego dzieci można na progu sezonu grypowego już zaszczepić, tych przeciwciał starczy na pewno na cały rok - tłumaczył Wysocki.

Dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą przyjąć szczepionkę po uprzednim zbadaniu przez lekarza. Dorośli mogą zaszczepić się przeciwko grypie w aptece, podobnie, jak w przypadku dziesięciu innych chorób infekcyjnych.

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w ubiegłym roku na grypę zachorowały w Polsce ponad 2 miliony osób. Ponad 25 tysięcy z nich wymagało leczenia w szpitalu, a prawie tysiąc zmarło.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii profesor Jacek Wysocki powiedział, że osoby starsze mają mniejszą odporność, dlatego co roku powinny przyjmować taką szczepionkę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty