Pół tysiąca mil żeglugi, często pod wiatr i w sztormie - takie zadanie czeka żeglarzy samotników, którzy w piątek wystartują w Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland. To bałtyckie regaty na trasie Gdańsk-Gotland-Gdańsk. Weźmie w nich udział reprezentant Pomorza Zachodniego - Radek Kowalczyk.
O skali trudności wyzwania niech świadczy fakt, że prestiżowy Royal Western Yacht Club of England uznał te zawody za pełnoprawną kwalifikację do renomowanych oceanicznych regat samotników.
W tym roku - według prognoz - zawodnicy będą halsować w stronę Gotlandii pod wiatr. Później spodziewane są podmuchy w porywach do siedmiu stopni w skali Beauforta. Żeglarze powinni pokonać trasę w około trzy doby.
Na liście startowej jest siedmiu zawodników. Radek Kowalczyk reprezentuje swoje rodzinne miasto, czyli Goleniów. Wsławił się udziałem w bardzo trudnych atlantyckich regatach Mini Transat. Oprócz niego wystartuje też Krystian Szypka, uczestnik innych słynnych zawodów - OSTAR.
Bałtycki wyścig odbywa się po raz trzeci. W tym roku żeglarze rozpoczynają i kończą Wielką Bitwę o Gotland w Gdańsku. W przyszłym - meta i start będą w Świnoujściu.
W tym roku - według prognoz - zawodnicy będą halsować w stronę Gotlandii pod wiatr. Później spodziewane są podmuchy w porywach do siedmiu stopni w skali Beauforta. Żeglarze powinni pokonać trasę w około trzy doby.
Na liście startowej jest siedmiu zawodników. Radek Kowalczyk reprezentuje swoje rodzinne miasto, czyli Goleniów. Wsławił się udziałem w bardzo trudnych atlantyckich regatach Mini Transat. Oprócz niego wystartuje też Krystian Szypka, uczestnik innych słynnych zawodów - OSTAR.
Bałtycki wyścig odbywa się po raz trzeci. W tym roku żeglarze rozpoczynają i kończą Wielką Bitwę o Gotland w Gdańsku. W przyszłym - meta i start będą w Świnoujściu.

Radio Szczecin