Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Władze Szczecina chcą modernizować lotnisko w Dąbiu. Po zakończeniu prac mają się odbywać nie tylko loty sportowe i szkoleniowe, jak to dzieje się dzisiaj.
Miasto ma już analizy prognozujące ruch lotniczy i koszty ekspolatacji. Teraz urzędnicy zapowiadają zlecenie opracowania dokumentacji projektowej obejmującej remont w hangarze samolotowym, konieczne są też inwestycje w drogi startowe, płyty postojowe i drogi kołowania.

Miasto zapowiada, że po zakończeniu prac - terminu urzędnicy nie podają - lotnisko ma obsługiwać loty turystyczne, biznesowe, szkoleniowe, ratownicze i sportowe. Jak zapowiada urząd - obok zmodernizowanego lotniska będzie Park Centralny, czyli "zielona przestrzeń wypoczynkowa", która ma "uzupełnić charakter turystyczny lotniska w Dąbiu".
Relacja Tobiasza Madejskiego.

Dodaj komentarz 4 komentarze

No nareszcie ktoś mądrze pomyślał o podniesieniu prestiżu miasta jakim jest posiadanie CityAirport.Dla biznesu i lokalnego ruchu a nawet bliskozachodniego to idealne rozwiazanie.Obok jest szyki tramwaj i przystanek z którego w 10 min.można dojechać do centrum.Lotnisko moze na tym zarabiac.
Popieram!!!
Miasto...czyli kto ?? Bo te obietnice pojawiają się tak szybko jak znikają i to od 30 lat !
Złośliwie bym napisał że zawsze przed wyborami ale złośliwy nie będę ;)
Podpytam tylko ; teren lotniska już należy do Miasta czy jeszcze do Aeroklubu Szczecińskiego ?

Tutaj już miało być wszystko ; od hal targowych i wybudowania IKEI aż po Stadion Pogoni...
Jedyne co się udało to likwidacja działek ogrodniczo- warzywnych które nikomu nie przeszkadzały ( przynajmniej pilotom samolotów 40-50 letniej konstrukcji) i to 30 lat temu !!
To po co zabieraliście wielu ludziom działki, dla większości z nich to było jedyne miejsce na wypoczynek, jak dla mojego taty. Obiecanki mariny, osiedla, chińskich inwestorów czy innego cacka na kiju zawsze pojawiały się w okresie przedwyborczym. Teraz też wyraźnie widać że pan Krzystek robi wszystko żeby wygrać, a że później wszystko przyschnie i pomysł upadnie do kolejnych wyborów to pewne jak jego inne obietnice.
No tak. Wszystko już mamy zrobione na tip top, infrastruktura w mieście pierwsza klasa więc możemy się wziąć za lotnisko w Dąbiu. A na Kolumba, Stalmacha, Dębogórskiej, Wiszesława, Światowida, Nad Odrą, Stołczyńskiej i pewnie jeszcze w wielu innych miejscach krajobraz jak pod II wojnie światowej. Ale co tam zwykli mieszkańcy. Zadbajmy o elitę. Tak trzymać!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty