Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Znamy już zwycięzców 54. Przeglądu Małych Form Kontrapunkt Szczecin 2019. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Znamy już zwycięzców 54. Przeglądu Małych Form Kontrapunkt Szczecin 2019. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Znamy już zwycięzców 54. Przeglądu Małych Form Kontrapunkt Szczecin 2019.
Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności - widzowie przyznali spektaklowi "Lwów, nie oddamy" Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. To opowieść o niełatwych stosunkach polsko-ukraińskich z wielką i małą historią w tle.

- Bardzo się cieszę; cieszę się też, że po rozdaniu nagród odbył się koncert. Mam nadzieję, że ten spektakl przyczyni się do tego, żeby więcej mówić więcej o wspólnej przyszłości z Ukraińcami - powiedziała reżyserka przedstawienia "Lwów, nie oddamy", Katarzyna Szyngiera.

Jury Kontrapunktu w składzie Dorota Buchwald - teatrolog, dyrektorka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, Michał Nogaś - dziennikarz prasowy i radiowy oraz Arkadiusz Buszko - aktor, choreograf, reżyser swoją nagrodę główną dali Michałowi Zadarze realizatorowi "Snu srebrnego Salomei" Juliusza Słowackiego Centrali & Studia teatrugalerii z Warszawy, za wnikliwą, krytyczną i konsekwentną lekturę polskich dramatów romantycznych w atrakcyjnej formie scenicznej.

Widzowie wysoko ocenili tegoroczny Kontrapunkt.

- Festiwal nas zaskoczył nieprawdopodobnie wysokim poziomem i świetnie dobranymi spektaklami. - Uważam, ze jeden z ciekawszych. - Z utęsknieniem czekam na następny rok - mówili.

Jestem pełna podziwu - powiedziała po festiwalu Dorota Buchwald, jurorka Kontrapunktu.

- Byłam na różnych festiwalach jako organizator, selekcjoner, osoba oglądająca spektakle, ale po raz pierwszy widziałam tak świadomą publiczność. Jestem naprawdę zachwycona - mówiła.

Nagrodę Rady Miasta Szczecin, za styl rozmowy o najważniejszych problemach współczesnego świata zaprezentowany w „Irańskiej konferencji” Domu Artystycznego Weda w Warszawie otrzymuje Iwan Wyrypajew.
Relacja Małgorzaty Frymus
Relacja Małgorzaty Frymus (II)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty