Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Policja zatrzymała mężczyznę, który kierował ciężarówką uczestniczącą w karambolu na drodze S3 pod Szczecinem. W wypadku zginęło 6 osób, a 4 trafiły do szpitali z obrażeniami.
Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej policji powiedziała, że wstępnie zapadła decyzja o treści zarzutu.

- Wykonujemy czynności, zatrzymaliśmy mężczyznę kierującego pojazdem ciężarowym. Wstępnie, ale to bardzo wstępnie możemy mówić o kwalifikacji spowodowania katastrofy w ruchu lądowym - poinformowała Sierzchuła.

Na miejscu wypadku wciąż pracują policjanci ustalający przyczyny wypadku. Przywrócono przejezdność na trasie w kierunku Szczecina.
- Wykonujemy czynności, zatrzymaliśmy mężczyznę kierującego pojazdem ciężarowym. Wstępnie, ale to bardzo wstępnie możemy mówić o kwalifikacji spowodowania katastrofy w ruchu lądowym - powiedziała Sierzchuła.

3 komentarze

Jakbym miał wstępnie ocenić przebieg zdarzenia to na podstawie tego zdjęcia powiedziałbym, że: pierwszy samochód, albo mocniej przyhamował, albo coś się w nim popsuło, że musiał się zatrzymać, następnie 2 kolejne osobówki najechały kolejno na tył poprzedzającego pojazdu, następna osobówka pewnie próbowała uciec na lewy pas, który pewnie był zajęty, co uniemożliwiło jej ucieczkę i była zatrzymana nieco bokiem, kierowca ciężarówki widząc co się dzieje, zaczął hamować i odbił lekko w lewo i uderzył w bok uciekającej w lewo osobówki, obracając ją całkiem przodem w lewo, być może nawet zahaczył o samochody które na siebie najechały, samochód jadący za ciężarówką widząc że ciężarówka hamuje, nie był w stanie się zatrzymać i odbił w prawo i wjechał między bariery, a ciężarówkę i zatrzymał się na samochodach które już na siebie najechały. Przynajmniej dla mnie tak to wygląda patrząc na zamieszczone zdjęcie. Przyczyna to nadmierna prędkość i nie zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu. Być może brak koncentracji kierujących spowodowanym upalnymi temperaturami.
Po co te dywagacje? Przecież już wiadomo, że osobówki stały w korku a ciężarówka najechała bez hamowania na nie i zepchnęła je na boki.
Czy naprawdę już jest aż taka cenzura, że rzeczowych i kompetentnych komentarzy ws. wczorajszej tragedii na autostradzie nie można opublikować? Czy tylko fantaści i pseudo eksperci mogą liczyć na poklask moderatorów?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty