Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sprzedawcy obawiali się, że właściciel sąsiedniego Cafe Wspomnienie chce się ich pozbyć, bo ma plany na rozbudowę lokalu, dlatego nasyłał na nich kontrole. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sprzedawcy obawiali się, że właściciel sąsiedniego Cafe Wspomnienie chce się ich pozbyć, bo ma plany na rozbudowę lokalu, dlatego nasyłał na nich kontrole. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Na początku był niepokój, ale teraz to już pewne - kwiaciarki z Placu Szarych Szeregów w Szczecinie zostają.
Sprzedawcy obawiali się, że właściciel sąsiedniego Cafe "Wspomnienie" chce się ich pozbyć, bo ma plany na rozbudowę lokalu, dlatego nasyłał na nich kontrole.

- Ciągle grudy pod nogi, bo my mu w czymś przeszkadzamy - mówiła jedna z kobiet handlujących kwiatami.

Jednak Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapewnił, że nie ma podstaw, by nie przedłużać umów na zajęcie pasa drogowego.

- Nie ma żadnych argumentów, żeby te kwiaciarki w tym miejscu nie funkcjonowały - uspokajała Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, który wydaje pozwolenia na zajęcie chodnika.

Aleja Wojska Polskiego będzie remontowana, również teren, w którym teraz pawilony mają kwiaciarki. Jak jednak zapewnił Jarosław Bondar, architekt Szczecina, panie nie mają powodów do obaw. Kwiaciarki wciąż będą miały swoje miejsce. Odnowiony będzie tylko chodnik. - W zakresie inwestycji będzie wymiana nawierzchni pod zadaszeniem. Ta usługa będzie kontynuowana w tym miejscu - podkreślił Bondar.

Panie nie kryły radości. - Byliśmy tu od zawsze, jesteśmy i mamy zostać. Śmialiśmy się, że się oflagujemy i poprzypinamy do płotów. Naprawdę był bardzo duży odzew i dziękujemy za poparcie mieszkańców oraz mediów. Myślę, że właściciel "Wspomnienia" nie będzie już nam utrudniał życia. Trochę obawiałyśmy się, że utracimy pracę, ale jak pani powiedziała nam, że będzie wszystko ok, to jesteśmy zadowolone. Koleżanka aż skacze z radości. Będzie sprzedaż całą parą - zapowiadają szczecińskie kwiaciarki.

Więcej na ten temat po 16 w magazynie "Wszystko na Gorąco".
Relacja Anny Łukaszek.
Panie kwiaciarki nie kryły radości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty