Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na ostatniej sesji rady padły jednak nowe oskarżenia w stronę Janusza Gromka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na ostatniej sesji rady padły jednak nowe oskarżenia w stronę Janusza Gromka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na jaw wyszła tajemnica poliszynela - tak aferę z kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu Januszem Gromkiem komentuje kołobrzeski radny.
Krzysztof Plewko alarmował prokuraturę już dwa lata temu, że w Kołobrzegu handluje się uchwałami o planach zagospodarowania przestrzennego. Śledczy sprawę umorzyli. Na ostatniej sesji rady padły jednak nowe oskarżenia w stronę Janusza Gromka.

Marek Śmierzyński - pełnomocnik warszawskiej firmy, która kupiła działkę w Kołobrzegu od miasta, zarzucił Januszowi Gromkowi, że wziął pieniądze na kampanię i zapewniał o ustanowieniu korzystnego sposobu zabudowania działki, a tak się nie stało.

- Na koniec oszukał Pan mnie. Gromek, oddaj mi moje, własne prywatne pieniądze - apelował Śmierzyński.

Choć trwa kampania wyborcza i Janusz Gromek mógłby pozwać mecenasa w trybie wyborczym, to w oświadczeniu poinformował, że tego nie zrobi i skorzysta z normalnej ścieżki rozpatrywania jego pozwu w sądzie. Tym samym radny Krzysztof Plewko z PiS uważa, że Gromek powinien wycofać się z kandydowania do Senatu.

- Dla mnie ma dwie drogi wyjścia: albo złożyć zawiadomienie w trybie wyborczym do sądu, albo wycofać się - powiedział Plewko.

Pełnomocnik firmy Marek Śmierzyński zapewnia, że ma dowody na to, iż wręczył pieniądze byłemu prezydentowi Kołobrzegu i kandydatowi Koalicji Obywatelskiej do Senatu Januszowi Gromkowi.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty