Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zachowanie Janusza Gromka jest niezrozumiałe, bo w bardzo krótkim czasie mógłby oczyścić się z rzekomych pomówień. Tak w "Popołudniowej Przeplatance" Radia Szczecin mówił prawnik i sejmikowy radny Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Bogucki.
Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta w Kołobrzegu biznesmen Marek Śmierzyński powiedział, że prezydent Gromek wziął od niego pieniądze bez pokwitowania.

Gromek ubiega się o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Może wytoczyć biznesmenowi proces w trybie wyborczym, w którym wyrok zapada w ciągu kilku dni. Ale polityk zapowiedział, że tego nie zrobi.

Zdaniem Zbigniewa Boguckiego, takie zachowanie wzbudza podejrzliwość.

- Można sobie zadać pytanie: jeżeli ktoś chciałby tę sytuację wyjaśnić, to czy by korzystał z trybu, który będzie trwał kilka miesięcy lub lat? Czy z takiego, który pozwala mu wyjaśnić sprawę w ciągu 72 godzin i pokazać: ten człowiek mówi nieprawdę, a ja mam rację - mówił Bogucki.

Janusz Gromek przez 12 lat był prezydentem Kołobrzegu. Obecnie jest w zarządzie województwa zachodniopomorskiego z ramienia PO.
Zdaniem Boguckiego, takie zachowanie wzbudza podejrzliwość.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty