Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Rowerowa Jesień" z Radiem Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Rowerowa Jesień" z Radiem Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kilkanaście minut przed południem ze szczecińskiej Gubałówki wystartowała przejażdżka rowerowa z Radiem Szczecin.
Na niebo wyszło słońce i frekwencja dopisała - na starcie zameldowało się prawie stu rowerzystów, którzy pokonają trasę z Gubałówki do Arkonki i z powrotem. Peletonowi przewodzą członkowie Szczecińskiego Klubu Rowerowego "Gryfus".

Na miejscu można liczyć na serwis sprzętu dzięki firmie Coolbike oraz poczęstunek od piekarni Asprod.

- Jesteśmy przygotowani, mamy już 10 kilometrów rozgrzewki. - Widzę, że jest "Gryfus", jeśli więc chodzi o narzucanie tempa, to chyba oni będą mieli palmę pierwszeństwa - mówili rowerzyści.

- Przyjechaliśmy tu, by wspomóc Radio Szczecin, możemy obsłużyć serwisowo każdego kolarza z wycieczki, jeśli będzie jakaś grubsza naprawa, to zapraszamy na serwis do sklepu chociaż tu możemy wykonać dużo czynności serwisowych bez żadnego problemu - mówił Michał Żurakowski, kierownik sklepu Coolbike.

- Wspieramy, poprowadzimy grupę z Gubałówki w stronę Lasu Arkońskiego, objedziemy Arkonkę i wrócimy - zapowiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy "Gryfus".

Rowerzyści powinni przyjechać na metę przed godziną 14. Przejażdżka została zorganizowana w związku z konkursem Radia Szczecin, w którym wygrać można rower górski marki Giant.


Relacja Bartłomieja Czetowicza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty