Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W naszym radiowym studiu trwają nagrania bajki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W naszym radiowym studiu trwają nagrania bajki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To historia o ludziach, dla których przedświąteczny czas jest trudny - tak o najnowszej bajce Radia Szczecin mówi jej autorka Barbara Stenka.
W naszym radiowym studiu trwają jej nagrania. W słuchowisku pt.: "Kochani", jak co roku, grają nasi dziennikarze: między innymi Agata Rokicka i Adam Wosik. Ale bajka została napisana z myślą głównie o Piotrku Wilczyńskim, synu Janusza Wilczyńskiego. To właśnie on wciela się w główną rolę Krzysia.

- Piotrek grał już w jednym moim słuchowisku i byłam nim zachwycona. Tę rolę napisałam specjalnie dla niego - powiedziała Barbara Stenka.

- Bardzo dobrze się tu bawię i kiedy dowiedziałem się, że mogę wystąpić, bardzo się ucieszyłem - przyznał Piotr Wilczyński.

Udział w nagraniach wzięli również uczniowie, którzy otrzymali nagrodę specjalną Polskiego Radia Szczecin w konkursie „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Konkurs organizują Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty i Książnica Pomorska. W bajce wystąpią: Zofia Białkowska uczennica LO nr I w Szczecinie oraz Oskar Duraj – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie.

Tegoroczne słuchowisko ma też specjalną oprawę muzyczną. Kolędę "Cicha noc" na harfie zagrały: Magdalena Gogolin, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie oraz harfistka Sandra Kasperek, pedagog w tej samej szkole.

Premiera bajki w Wigilię o godzinie 16. Powtórka 25.12 o godz.10.05 oraz 26.12 kilka minut po 19.
W naszym radiowym studiu trwają nagrania bajki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty