Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Julia ma 18 lat, jest uczennicą LO nr 6 w Szczecinie. Jak mówią przyjaciele - zdolna, wrażliwa i utalentowana artystycznie. Jej życie zmieniło się z dnia na dzień, gdy zachorowała na białaczkę.
Jest już po przeszczepie szpiku kostnego, ale rodzicom brakuje pieniędzy na rehabilitację. To dla niej odbył się w sobotę koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii” budynku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie.

- Jest to koncert zorganizowany przez przyjaciół i znajomych Julii Matuszczak, która choruje na białaczkę szpikową. Jest to 18-latka, która niestety nie może się cieszyć w tej chwili swoją pełnoletnością. Dlatego, że jest świeżo po przeszczepie. Rodzice nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów jej rehabilitacji, leczenia, opatrunków i dojazdów do Wrocławia. Przyjaciele stwierdzili, że zbiorą się, my im w tym pomogliśmy, zgłosiliśmy zbiórkę publiczną - mówiła Agnieszka Bajda, pracownik biblioteki głównej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

- Julka jest moją przyjaciółką i bardzo chcę jej pomóc. - W miarę dużo pieniędzy już uzbieraliśmy. Myślę, że jej to bardzo pomoże. - Przyszłyśmy wspierać koleżankę, która jest w chorobie. - Warto pomagać. Zdrowie to jest najważniejsza rzecz w życiu - mówili przyjaciele 18-latki.

Organizatorem koncertu był m.in Komitet Społeczny „(Wy)Gramy dla Julii!”, władze Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT oraz Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty