Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. CBA
Fot. CBA
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin.
Wśród zatrzymanych jest były minister w Ministerstwie Skarbu Państwa. Czynności odbyły się w Szczecinie, Gdyni i pod Warszawą.

Jak powiedział rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski, funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca związane z zatrzymanymi. Wszyscy oni trafią do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty.

- Współpraca delegatur Centralnego Biura Antykorupcyjnego ze Szczecina i Krakowa doprowadziła do zatrzymania trzech osób - znanego trójmiejskiego adwokata, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, który pełnił tę funkcję w latach 2004/2005 i przedstawiciela jednej z warszawskich firm. Śledztwo ma związek z powoływaniem się na wpływy w jednej z instytucji państwowych, a także nadzoru nad SKOK Wołomin - informuje Brodowski.

Centralne Biuro Antykorupcyjne podało, że prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014, w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej.
- Śledztwo ma związek z powoływaniem się na wpływy w jednej z instytucji państwowych, a także nadzoru nad SKOK Wołomin - informuje Brodowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty