Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
By pokazać swój sprzeciw na kamienicach rozwiesili ulotki, przygotowują też petycję do urzędu miasta. Fot. Joanna Gralka [Radio Szczecin]
By pokazać swój sprzeciw na kamienicach rozwiesili ulotki, przygotowują też petycję do urzędu miasta. Fot. Joanna Gralka [Radio Szczecin]
Przebudowa alei Wyzwolenia spowoduje, że stracimy klientów, a mieszkańcy nie będą mieli gdzie zostawić swoich samochodów - tak przedsiębiorcy mówią o planowanej modernizacji tej alei. Chodzi o odcinek między Lubomirskiego a placem Kilińskiego.
Ta inwestycja to element przebudowy torowiska na pl. Rodła. Prace prowadzone będą także na placach Żołnierza Polskiego i alejach: Niepodległości i Wyzwolenia.

Mieszkańcy nie zgadzają się, by z alei Wyzwolenia zostały usunięte miejsca postojowe na chodnikach. By pokazać swój sprzeciw na kamienicach rozwiesili ulotki, przygotowują też petycję do urzędu miasta.

- Nie wiemy czemu ta nowa organizacja miałaby służyć. I przede wszystkim: co jest celem tej organizacji, bo na pewno nie posłuży ona mieszkańcom i przyjeżdżającym do nas osobom. - Brak miejsc parkingowych spowoduje, niestety, że będziemy musieli się przenieść, sprzedać nasze lokale. Uważam, że tak radykalne działanie jest szkodliwe - oceniali mieszkańcy.

Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie odpowiada, że
po przebudowie priorytetem w tym miejscu będzie komunikacja miejska.

- Pas autobusowo-tramwajowy, będzie też pas dla aut indywidualnych..., będzie szeroki, wygodny dla pieszych chodnik. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy chcieliby parkować pod samymi drzwiami natomiast w ramach tej przebudowy i idei, która jej przyświeca niestety, te miejsca zostaną usunięte - zapowiada Hanna Pieczyńska.

Dodaje, że by ułatwić parkowanie mieszkańcom na ulicy Ofiar Oświęcimia powstanie dodatkowych 20 miejsc parkingowych. Przetarg ma tę inwestycję ma zostać wkrótce ogłoszony.
- Brak miejsc parkingowych spowoduje, niestety, że będziemy musieli się przenieść, sprzedać nasze lokale. Uważam, że tak radykalne działanie jest szkodliwe - oceniali mieszkańcy.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy chcieliby parkować pod samymi drzwiami natomiast w ramach tej przebudowy i idei, która jej przyświeca niestety, te miejsca zostaną usunięte - zapowiada Hanna Pieczyńska.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Ewidentne działanie na szkodę mieszkańców i przeciwko nim. Pewne jest, że płyty z torowiskiem powinny być w tym miejscu wyłączne z eksploatacji już dawno temu, ale ułożenie torowiska na równi z gładkim asfaltem to nie to samo, co zabranie miejsc parkingowych mieszkańcom. Już raz popełniono ten błąd na Krzywoustego i nie trzeba pisać jak to się skończyło.
Czy dożyjemy czasów, gdy Szczecin będzie w końcu dla mieszkańców, a nie na odwrót...
I bardzo dobrze!! Tak trzymać!! Usuwać!! Wszystko usuwać!!! Parkingi i drzewa - jedno i drugie potrzebne TYLKO w Wielgowie i na Warszewie!!! Usuwać do bólu.. aż sami zostaniecie usunięci!!! To są dopiero mocarzemiasta, jest Ok!! Krzywoustego zaorali kilka lat temu, Wojska Polskiego zaorali, no.. a teraz Wyzwolenia zaorają!!! Bardzo wzorowo!! Szczecin betonowym miastem!! I żaden olerny liść nie będzie leżał nam na betonie!!
A może zrobić parkingowiec na miejscu obecnego parkingu przy budynku poczty? Koszty pewnie wysokie ale byłoby gdzie postawić fury.
Po tym przykładzie widać, co się stanie z Jagiellońską od Piastów do Boh. Warszawy:)
Byłem dzisiaj obok tej kartki przyklejonej do szyby. Podpiąłem klawiaturę (bo zawsze noszę) i chciałem przeglądać obrazki za pomocą strzałek. Niestety nie działa. Do tego adres mailowy typu spam-konto nie zachęca do tego do czego został stworzony. Idea słuszna, wykonanie tragiczne!
Nie "mieszkańcy" tylko część mieszkańców. Ja, na przykład, zgadam się.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty