Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
PKP Intercity odebrały 90 zmodernizowanych wagonów. Modernizację wykonała fabryka H. Cegielski z Poznania.
W najbliższym czasie będą one dołączone do składów kursujących, między innymi na trasach ze Szczecina do Lublina, Olsztyna czy Gdańska, a także z Lublina do Wrocławia i Krakowa.

Jak mówi prezes zarządu firmy Hubert Stępniewicz, pasażerowie będą podróżować w komfortowych warunkach.

- Jest dostęp do wszelkiego rodzaju układów zasilających, każde urządzenie osobiste można będzie podłączyć do zasilania. Pasażer będzie podróżował w wagonie, w którym będzie mógł spokojnie rozmawiać przez telefon, dlatego że wagon jest wyposażony w urządzenia GSM, również będzie mógł korzystać z sieci - mówi Stępniewicz.

Modernizacja wagonów, to jeden z elementów programu taborowego przewoźnika. Wcześniej spółka wyremontowała 60 podobnych wagonów.

Jak mówi prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk, zakupiono także nowe lokomotywy.

- Zakupiliśmy już nowe lokomotywy, również z prędkością 160 km/h, będziemy mogli przygotować ofertę już uwzględniając, między innymi wyższą prędkość, ale też i jakość przede wszystkim. Pojawimy się z nowymi wagonami w tych miejscach, w których jeszcze przez długi, długi okres brakowało tak nowoczesnych wagonów, np. między Szczecinem a Gdańskiem - mówi Chraniuk.

We wtorek rząd przyjął projekt zmian w ustawie o transporcie kolejowym. Otwierają one polską sieć kolejową dla zagranicznych przewoźników. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że tylko modernizacja naszych przewoźników pozwoli im konkurować z innymi firmami.

Modernizacja 90 wagonów była dofinansowana z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Kwota wsparcia przekroczyła 650 milionów złotych.
Jak mówi prezes zarządu firmy Hubert Stępniewicz, pasażerowie będą podróżować w komfortowych warunkach.
Jak mówi prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk, zakupiono także nowe lokomotywy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty