Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Na leśny parking przy kąpielisku już we wtorek wjechać się nie da. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Na leśny parking przy kąpielisku już we wtorek wjechać się nie da. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Duże rondo i pętla tramwajowo-autobusowa. Miejsca postojowe kiss&ride i parking ze stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Węzeł przesiadkowy zostanie też wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych.
W Szczecinie rozpoczyna się we wtorek budowa Węzła Głębokie. Na leśny parking przy kąpielisku już we wtorek wjechać się nie da.

- Będzie tam ustawiane zaplecze budowy - informuje rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Piotr Zieliński. - To wstępne prace, które nie będą się wiązać z jakimiś większymi uciążliwościami dla kierowców. Najważniejsza rzecz, parking, który znajduje się przy jeziorze, będzie niedostępny.

- Samochody można będzie zaparkować nieco dalej przy ulicy Kupczyka, choć to nie rozwiąże problemu - dodaje Zieliński. - Oczywiście to jest przede wszystkim taka infrastruktura, która była wykorzystywana przez osoby, które odwiedzają okoliczne tereny rekreacyjne. Zachęcamy, żeby auto zostawić gdzieś wcześniej, ewentualnie spróbować dojechać w te okolice komunikacją miejską.

Węzeł Głębokie będzie budowany dwa lata, czyli do grudnia 2021 roku.
- Będzie tam ustawiane zaplecze budowy - informuje rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Piotr Zieliński.
Samochody można będzie zaparkować nieco dalej przy ulicy Kupczyka, choć to nie rozwiąże problemu - dodaje Zieliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty