Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Przywrócenia starego rozkładu jazdy Linii Samorządowej domagają się mieszkańcy gminy Police.
W tej sprawie wystosowali już pisemny protest, pod którym podpisało się ponad 1600 osób. Nowa siatka połączeń polickiej "samorządówki" jest bardzo niewygodna, głównie dla mieszkańców Trzebieży, Uniemyśla, Niekłończycy, Dębostrowa, Drogoradza i Tatyni.

- Autobus był o 6.53 - to pasowało, że dzieciaki dojeżdżały do Polic. Teraz będą musieli godzinę wcześniej wstawać, bo mają o 6.10. Powinni policzyć pasażerów, ile jaki autobus ma i wtedy zlikwidować z głową. Tak to ktoś sobie za biurkiem siedzi i likwiduje. To jest takie głupie trochę. Dopłacimy do kursów, do wszystkiego - mówią mieszkańcy.

Kwestię kursowania autobusów skomentował policki radny miejski Kamil Olszewski.

- W interpelacji, którą złożyliśmy proponujemy, żeby gmina rozważyła możliwość zwrócenia się do wojewody o dofinansowanie linii z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, które się zgłosiły do wojewody - otrzymały dofinansowanie - argumentuje Olszewski.

Zdaniem władz gminy Police - konieczne było stworzenie nowej siatki połączeń komunikacyjnych, bo w budżecie gminy Police zaczęło brakować pieniędzy zapisanych na ten cel.
Relacja Adama Wosika.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty