Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Pomysł na ratowanie miejskiego handlu zaprezentowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Wśród propozycji, które wniosą pod obrady sesji jest między innymi: zniesienie opłaty targowej i obniżka czynszów za dzierżawę na miejskich targowiskach.
Około 250 tysięcy złotych, tyle do budżetu Szczecina wpływa z opłaty targowej. To niespełna procent rocznego budżetu miasta. Natomiast dla przedsiębiorcy, każda złotówka jest cenna. Opłaty targowej nie ma m.in. w Katowicach czy Gdyni - mówił radny Marcin Pawlicki.

- Nie powinno się zapominać o tym drobnym handlu, który jeżeli nie pomożemy teraz, jeżeli nie zmobilizujemy radnych do pomocy, to w perspektywie kilku lat nie będzie miał racji bytu - powiedział Pawlicki.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wysłali też do prezydenta Szczecina pytania w sprawie miejskich targowisk oraz wnoszą o stworzenie planu ratowania ich. Poza tym samorządowcy PiS chcą, aby Koalicja Obywatelska i Bezpartyjni poparli stanowisko o obniżkę czynszów na miejskich targowiskach - mówi radna Agnieszka Kurzawa.

- Dzięki odpowiedziom będziemy mogli stworzyć dyskusję również z kupcami na targowiskach miejskich, która pozwoli wypracować najlepsze rozwiązania - dodaje Kurzawa.

Najbliższa sesja rady miasta w Szczecinie odbędzie się 25 lutego.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty