Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W pobliżu skrzyżowania z Poniatowskiego i Traugutta samochód osobowy uderzył w wyjeżdżający na trasę autobus linii 58. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
W pobliżu skrzyżowania z Poniatowskiego i Traugutta samochód osobowy uderzył w wyjeżdżający na trasę autobus linii 58. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi sprawcy wypadku, do którego doszło we wtorek na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Poniatowskiego w Szczecinie.
W godzinach porannych kierowca Nissana wjechał w autobus komunikacji miejskiej, po czym opuścił miejsce zdarzenia.

Aresztowanie kierowcy na trzy miesiące było konieczne, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - uważa Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

- Trzeba zauważyć, że istnieje obawa, że w toku postępowania w obawie przed grożącą mu karą mógłby uciec lub się ukryć, a jak wiemy, takie działania zaraz po zdarzeniu podjął. Dlatego też w ocenie Sądu Rejonowego najwłaściwszym, jedynym środkiem, który może zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania przygotowawczego jest areszt tymczasowy. Orzeczenie nie jest prawomocne, ale jest wykonane; mężczyzna przebywa w areszcie - poinformował Michał Tomala.

Według informacji przekazanych przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, kierowcy uszkodzonego autobusu linii nr 58 nic się nie stało. Obecnie przebywa on na krótkim urlopie.
- Czwartkowe aresztowanie na trzy miesiące było konieczne - mówi Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty