Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Fot. Archiwum rodzinne
Tajemnicze odkrycie w Rewalu. Stowarzyszenie "Przystań Nadzieja" łączy je z zaginięciem dwóch chłopców sprzed 21 lat.
13-latkowie zniknęli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w niewyjaśnionych okolicznościach. Przez te wszystkie lata matka jednego z nich nie ustawała w poszukiwaniach. Teraz jasnowidz wskazał miejsce na terenie placówki, w którym na głębokości 2,5 metrów wykopano szczątki oraz sweter, który matka jednego z dzieci rozpoznała jako odzież swojego syna. Prokuratura Rejonowa w Gryficach prowadzi śledztwo.

Miejsce w którym odnaleziono kości i sweter wskazał Marek Szwedowski - prezes Stowarzyszenia „Przystań Nadzieja”, pomagającego ludziom po stracie najbliższych w poszukiwaniach zaginionych dzieci sprzed lat.

- Na prośbę zdeterminowanej matki, podjęliśmy akcje poszukiwawcze. Jestem też jasnowidzem. To ja wskazałem te miejsca i powiedziałem, że oni nie żyją. Wczoraj został znaleziony sweter, który mama rozpoznała jako własność Andrzeja - mówi Szwedowski.

Na miejsce przyjechała Wiesława Ziemniak - matka zaginionego wówczas 13-letniego Andrzeja. Miałby teraz 35 lat.

- Szukam go. Mam nadzieję, że go w tej chwili odnalazłam. Znalazłam jego bluzkę i kości. Tylko nie wiem dokładnie, czy to są kości ludzkie. Jestem pewna, że ten sweter jest mojego syna - mówi matka Andrzeja.

Postępowanie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Od prokurator Ewy Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie usłyszeliśmy, że podczas śledztwa wszystkie wątki i hipotezy będą sprawdzane.

- Prokuratura nadzoruje śledztwo. Przeprowadzono oględziny, ujawnione kości zostały zabezpieczone - mówi Obarek.

Drugi z zaginionych chłopców to Łukasz Sas.

Ani policja ani prokuratura nie informują, jak zakończyło się śledztwo sprzed 21 lat. Jedyne co wiadomo to fakt, że zniknięcie chłopców nie zostało wyjaśnione. Teraz sprawą zajmie się prawdopodobnie Archiwum X prokuratury.

Na miejscu na terenie ośrodka rodzina wciąż prowadzi poszukiwania.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty