Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Międzyzdroje gotowe do sezonu letniego, lokalne władze zadbały o bezpieczeństwo turystów w dobie koronawirusa.
By zachować dystans między plażowiczami, powstała sektorowa plaża. Znajduje się tuż przy molo. Gmina wybudowała nad brzegiem morza specjalne wygrodzenia, dla każdej rodziny przewidziano kawałek plaży o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Z każdej strony ograniczona jest sznurem.

- Sezon kąpielowy, Międzyzdroje gotowe, 2020, zapraszamy. Pomimo nieszczęśliwych historii z koronawirusem, Międzyzdroje czekają na turystów - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. - W tym roku mamy rozwiązanie sektorowe. Plaża bezpieczna z zachowaniem tzw. społecznych odległości. Pierwszy obszar to będzie blisko 120 metrów i ponad 100 takich miejsc. Zobaczymy, jaka będzie reakcja wczasowiczów. Jeśli wszystkim się to spodoba, to będziemy konsekwentnie wydłużać, zarówno w stronę zachodnią, jak i wschodnią.

- Przy parawanach wygląda chyba estetyczniej. Ważne, żeby było bezpieczniej - oceniają turyści.

Międzyzdroje próbują też przyciągnąć do siebie turystów. Ruszyła kampania „Między nami Międzyzdroje". Spoty promocyjne można zobaczyć w telewizji i internecie: na portalach turystycznych i w mediach społecznościowych. Do współpracy zaproszeni zostaną także blogerzy.

Kampania kosztuje pół miliona złotych. To między innymi środki, które gmina wydałaby na zorganizowanie Festiwalu Gwiazd, który jest odwołany. Blisko 80 procent dochodu gminy pochodzi z turystyki.
Międzyzdroje gotowe do sezonu letniego, lokalne władze zadbały o bezpieczeństwo turystów w dobie koronawirusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty