Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na głównym odcinku ulicy Hożej jest już częściowo wykonana podbudowa oraz warstwa wiążąca nawierzchni. Prowadzone są prace brukarskie i układane krawężniki. Kiedy będzie można przejechać całym przebudowywanym odcinkiem Hożej?
Na jej otwarcie z czekają przede wszystkim mieszkańcy nowych domów budowanych na szczecińskiej Żelechowem. Wszystko wskazuje na to, że całym przebudowywanym odcinkiem przejadą już w czerwcu.

W ramach prowadzonych prac konieczna była wprawdzie korekta konstrukcji nasypu i usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną, ale na ukończeniu są już prace przy przełożeniu wodociągu. Wykonane zostało także połączenie ulicy Hożej z ul. Piaskową, gdzie prowadzone są teraz prace brukarskie.

Droga, której nawierzchnia przez lata przypominała szwajcarski ser, przechodzi gruntowną metamorfozę. Kosztem 19 milionów złotych m.in. poszerzono tam jezdnię. Powstają obustronne chodniki oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Rozbudowa objęła również odcinek ul. Piaskowej, która łączy ulicę Hożą z ul. Ostrowską.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty