Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dwa miliony złotych dla firmy Kabel Technik z Czaplinka, milion czterysta tysięcy złotych dla firmy Bridgestone ze Stargardu czy też prawie milion trzysta tysięcy złotych dla firmy IKEA Industry z Goleniowa. Takie wsparcie na ochronę miejsc pracy uzyskały zachodniopomorskie firmy w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.
W sumie tylko w naszym regionie ze wsparcia skorzystało prawie 9 tysięcy firm i ponad 70 tysięcy osób w nich zatrudnionych. W województwie zachodniopomorskim przekazana im kwota, to prawie 1 miliard 500 milionów złotych - mówi poseł Leszek Dobrzyński.

- Tak naprawdę, w ramach całej tarczy, ta kwota przekracza już kilkadziesiąt miliardów złotych pomocy udzielanej na wszelkie sposoby. Mamy nadzieję, że te wszystkie kwoty będą dobrze spożytkowane. Wszystkich uprawionych zachęcamy do korzystania z tych środków - informuje Dobrzyński.

- Wsparcie dla wszystkich polskich przedsiębiorców jest wielowymiarowe - przypomina Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. - Wysiłek państwa polskiego podjęty w trakcie walki z koronawirusem i przeciwdziałaniu utraty miejsc pracy jest gigantyczny i wielowymiarowy, nie tylko umorzenia i wstrzymanie płatności składek ZUS, podatków, ale również konkretne kwoty finansowe czy wsparcie dla przedsiębiorców po to, aby utrzymać miejsca pracy i rynek - dodaje Hinc.

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej, w skali kraju, nadal dostępnych jest 13 miliardów złotych dla mikrofirm oraz 20 miliardów złotych dla małych i średnich przedsiębiorstw.
- W województwie zachodniopomorskim przekazana im kwota, to prawie 1 miliard 500 milionów złotych - mówi poseł Leszek Dobrzyński.
- Wsparcie dla wszystkich polskich przedsiębiorców jest wielowymiarowe - przypomina Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty