Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piwo na szczecińskich nadodrzańskich bulwarach legalne nie wcześniej niż w połowie lipca. O tym, że mimo zakazów alkohol jest tam spożywany informują słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
- Na bulwarach pije się tak, jak się piło - mówił jeden z słuchaczy.

W związku ze stanem epidemii od dwóch miesięcy obowiązuje uchwała Rady Miasta znosząca możliwość picia alkoholu na bulwarach przy Urzędzie Celnym.

- Czas to zmienić. Rozwiązaniem jest przegłosowanie uchwały w sprawie zniesienia zakazu na najbliższej sesji 30 czerwca - mówi wiceprzewodniczący komisji ds. inicjatyw społecznych sportu i młodzieży radny KO Przemysław Słowik. - Obostrzenia są coraz mniejsze. Możemy się gromadzić z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Będę o to zabiegać, żeby taka uchwała się pojawiła. Myślę, że to już najwyższa pora. Tym bardziej, że są jeszcze kwestie legislacyjne, więc zanim wojewoda opublikuje uchwałę, minie pewnie kolejnych 14 dni. Przy dobrych wiatrach w połowie lipca możemy się spodziewać zdjęcia zakazu.

Dwa lata temu szczecińscy radni dopuścili picie napojów o zawartości do 12 procent na bulwarze na odcinku od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej.
O tym, że mimo zakazów alkohol jest tam spożywany informują słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
Rozwiązaniem jest przegłosowanie uchwały w sprawie zniesienia zakazu na najbliższej sesji 30 czerwca - mówi wiceprzewodniczący komisji ds. inicjatyw społecznych sportu i młodzieży radny KO Przemysław Słowik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty