Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Było ich czterech, ale po posiedzeniu komisji konkursowej zostało tylko trzech. W przyszłym tygodniu możemy poznać nowego dyrektora Polskiej Żeglugi Morskiej.
Konkurs na stanowisko ogłoszono w maju. To efekt odwołania zarządcy komisarycznego w grudniu zeszłego roku. O tym kto teraz pokieruje przedsiębiorstwem rozstrzygną rozmowy z kandydatami i decyzje podjęte przez radę pracowniczą, załogę PŻM i Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Pierwsze rozstrzygnięcia mogą zapaść już w piątek, bo wówczas odbędą się przesłuchania.

Media donoszą nieoficjalnie, że wśród trzech starających się o stanowisko są Andrzej Wróblewski obecnie wiceprezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, Krzysztof Rodzoch, który na początku XXI wieku kierował Unity Line, a także spółką PAZIM i Paweł Brzezicki (to on został zwolniony w grudniu z funkcji zarządcy komisarycznego po trzyletnich rządach, wcześniej od 1998 do 2005 roku kierował już Polską Żeglugą Morską).

W momencie dokonania wyboru przez Radę Pracowniczą Maria Skubniewska - dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, delegowana przez ministra Marka Gróbarczyka, przestanie być kierownikiem tymczasowym przedsiębiorstwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty