Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Po latach osobistej podróży, dzisiaj przychodzi mi odbyć ostatnią wachtę - powiedział minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk, podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie.
Poprosiliśmy ministra o komentarz związany ze zmianami w rządzie. Po rekonstrukcji, liczba resortów zmniejszy się do 14 i zlikwidowane zostanie m.in. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, którym kierował Marek Gróbarczyk.

- Zostawmy to wszystko przyszłości. Ja jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że nowa koncepcja nie spowoduje zawirowań w ramach funkcjonowania przede wszystkim rozwoju gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Nie jest to oczywiście moja koncepcja, ale mam nadzieję, że z tego wyjdzie coś dobrego. To koncepcja, którą wymyślił i realizuje pan premier - mówił Gróbarczyk.

Nie wiadomo, który resort przejmie domenę gospodarki morskiej. Po rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Zaprzysiężenie rządu nastąpi w poniedziałek.

Marek Gróbarczyk to parlamentarzysta z regionu. W 2015 roku objął stanowisko ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło. W 2017 roku - w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty