Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek województwa zachodniopomorskiego zwrócił się do dyrektorów z Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu instytucji, aby umożliwili zatrudnionym urzędniczkom udział w planowanym na środę strajku kobiet.
Radny sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Bogucki uważa, że to marszałek województwa zachodniopomorskiego, który jest mężczyzną, staje się organizatorem Strajku Kobiet. Dodał, że w tym wypadku jest też łamane prawo.

- Przede wszystkim to jest, posługując się słowami pana marszałka, jednoznaczna rekomendacja do tego, żeby łamać prawo. Żeby łamać obostrzenia epidemiologiczne i w ten sposób naraża te wszystkie panie na zarażenie się wirusem i rozprzestrzenianie się wirusa. I to jest w tym wszystkim najstraszniejsze, bo gdzie tu jest dobro i prawo kobiet? - pyta radny Zbigniew Bogucki.

Pismo marszałka otrzymali też dyrektorzy Muzeum Narodowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy czy Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego, Teatru Polskiego czy Książnicy Pomorskiej. Inni pracodawcy w regionie nie wykazali się, aż tak dalekim pójściem na rękę chcącym protestować. Prezesa Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście, Krzysztofa Urbasia pytał o to w "Rozmowach pod Krawatem" Przemysław Szymańczyk.

Prowadzący Przemysław Szymańczyk zapytał "czy prezes da wolny dzień kobietom, które proszą o to, żeby mogły manifestować".

Czy zwolnię pracownika, który przyjdzie i poprosi o wolne dziś z uwagi na strajk? Myślę, że nie - odpowiedział prezes Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście.

Zgodnie z artykułem 167. Kodeksu pracy: Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu. Do udzielenia takiego urlopu konieczna jest zgoda pracodawcy.
Radny sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Bogucki uważa, że to marszałek województwa zachodniopomorskiego, który jest mężczyzną staje się organizatorem Strajku Kobiet. Dodał, że w tym wypadku jest też łamane prawo.
Inni pracodawcy w regionie nie wykazali się, aż tak dalekim pójściem na rękę chcącym protestować. Pytał o to w "Rozmowach pod Krawatem" Przemysław Szymańczyk. Prezes Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście, Krzysztof Urbaś odpowiadał.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

ten gość chyba nie zna się na prawie!
Polska jest w strefie czerwonej, w której w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, a uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.
Swoją drogą, jest paragraf mówiący o tych, którzy nawołują i pochwalają popełnianie czynów zabronionych.
To już nawet nie jest hipokryzja Geblewicza ale szczyt bezczelności !! Urząd Marszałkowski nieczynny od 17.03.20 dla petenta a ten namawia do łamania protestu urzędników. Szkoda że nie namawia do łamania prawa przyjmując petentów , którzy to łożą na ich utrzymanie !!!
"W związku z potrzebą minimalizowania ryzyk, począwszy od dnia 17.03.2020 br. do odwołania, obsługa klienta odbywać się będzie bez możliwości bezpośredniego, bieżącego kontaktu z pracownikiem Urzędu" ! Oczywiście jak zawsze to wina PIS ; ale siedzieć w domu i brać kasę to już wygodnie ! Mam nadzieję że kiedyś sprawiedliwość ich dopadnie ... bo przez tą Totalną Opozycję cierpią miliony ludzi nie mogący załatwić podstawowych spraw !
po pierwsze
NIE MA OBOWIĄZKU zakrywania czegokolwiek, bo jeszcze maliniak nie podpisał!!!

po drugie karakan zaczyna przemawiać jak jego guru jaruzel...
jak u koryta dotrwają jego poplecznicy komuniści, to zostanie pochowany jak ten sam degenerat jaruzel w naszym kraju... z nienależnymi honorami
Czekaj, a te czerwone strefy to kto wprowadził? I jakie to sprawdzone i uniwersalne kryteria o tym decydują? Kryteria prawne w formie ustawy a nie rozporządzenia? A co do samego wirusa, dróg zarażeń, czasu inkubacji, przebiegu choroby - na obecnym etapie istnieją jedynie przypuszczenia i słabo zbadane teorie. Do niedawna wmawiano, że palacze chorują częściej niż niepalący...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty