Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Nowe rondo, mini park, nowe chodniki - ale i mniej miejsc do parkowania aut. Szczeciński magistrat zapowiada remont m.in. ulicy Bolesława Śmiałego - na odcinku od Jagiellońskiej do Krzywoustego.
Według projektu tzw. parkowanie skośne zostanie zastąpione równoległym. A to oznacza mniejsza liczbą aut, które będą mogły tam zaparkować. O ile dokładnie - tego nie wiadomo, urząd tego nie policzył.

Pewne jest natomiast, że na wspomnianym odcinku ul. Śmiałego będą 104 miejsca - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Marcin Charęza.

- Ja wiem, że teraz ktoś może tam pójść i zliczyć mi 200 parkujących tam samochodów. Tylko bardzo duża część pojazdów parkuje niezgodnie z przepisami - tłumaczył Charęza.

- Zmiany na Śmiałego, to efekt większych zmian - dodał Marcin Charęza. - Zmieniamy politykę transportową gminy miasta Szczecin. Idziemy w tzw. transport zrównoważony. Staramy się przebudowywać jezdnie, chodniki i skrzyżowania, aby uspokoić ruch.

Zmiany zaakceptowała Rada Osiedla Turzyn. Kto je wykona, to będzie wiadomo za kilka tygodni, kiedy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego rozstrzygnie przetarg.
- Pewne jest natomiast, że na wspomnianym odcinku ul. Śmiałego będą 104 miejsca - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w Urzędzie Marcin Charęza.
- Zmiany na Śmiałego, to efekt większych zmian - dodał Marcin Charęza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty