Najbardziej potrzebujący z gminy Banie nie zostali bez pomocy na święta. Paczki z najpotrzebniejszymi produktami trafiły do mieszkańców m. in. Bań, Baniewic, Lubanowa czy Babinka.
- Najmłodsi otrzymali też słodycze - mówi Agnieszka Butryn, z urzędu gminy Banie. - To paczki dla rodzin naprawdę potrzebujących pomocy. Są to 24 rodziny. To są osoby zazwyczaj starsze, mamy też trzy rodziny wielodzietne.
Rodziny, które otrzymały wsparcie, urzędnicy wytypowali wspólnie z pracownikami opieki społecznej.
Rodziny, które otrzymały wsparcie, urzędnicy wytypowali wspólnie z pracownikami opieki społecznej.
Dodaj komentarz 3 komentarze
skojarzył mi się taki dowcip, jak to Amerykanie wylądowali na Marsie... :))
Marsjanie: Niedawno byli tu Polacy. Zaspawaliśmy im drzwi, a oni już po pięciu minutach byli na zewnątrz. I prezenty nam przywieźli! - Prezenty? Polacy? Jakie prezenty?
Ale tamte prezenty były do bani :)))
Nie ma to jak w święta otworzyć konserwę turystyczną z 60% zawartością mięsa, albo sałatkę rybną i postawić na stole, przegryźć plasterkiem sera i popić litrem mleka. To jest żenujące. Pomoc dla biednych ludzi należy się z urzędu. No chyba ,że Szlachetna Paczka ich wcześniej hojnie obdarowała, a to taki skromny dodatek.
Wygląda to tak, jakby gmina ratowała jakiś zaprzyjaźniony sklep który pozbywa się towarów przed upływem przydatności do spożycia.
Marsjanie z PO to raczej Arukowicz i Nitras !
haha

Radio Szczecin