Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Radna sejmiku Małgorzata Jacyna-Witt musi przeprosić Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.
Decyzję sądu pierwszej instancji w tej sprawie podtrzymał sąd apelacyjny. Chodzi o wpisy na Facebooku radnej i w TVP Szczecin, które miały dyskredytować spółkę.

Wyrok pierwszej instancji zapadł w marcu ubiegłego roku - zaskarżyła go radna. Zgodnie z decyzją sądu apelacyjnego, Jacyna-Witt musi opublikować przeprosiny na swoim profilu na Facebooku, a także na antenie TVP Szczecin.

Spółka w komunikacie do naszej redakcji przesłała treść przeprosin.

„Na profilu „Małgorzata Jacyna-Witt - polityk zachodniopomorski” znajdującym się na portalu Facebook.com, został opublikowany post podsumowujący mój udział w programie telewizyjnym „Niedziałkowskiego 24a” wyemitowanym na antenie TVP Szczecin w dniu 10 lutego 2019r. Oświadczam, że użyte w tym poście stwierdzenie, że Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w przez cały 2018 r. nie posiadała właściwych procedur przy zarządzaniu 420 milionami złotych jest nieprawdziwe. Przepraszam Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczecinie za naruszenie jej wizerunku oraz zobowiązuję się nie składać podobnych nieprawdziwych oświadczeń w przyszłości”.

Chodzi o wypowiedź radnej w której twierdziła, że ZARR nie posiada właściwych procedur do zarządzania ponad 400 milionami złotych.

Wyrok jest kuriozalny - komentuje sejmikowa radna Prawa i Sprawiedliwości - i zapowiada wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. To moja ocena, mam do niej prawo jako samorządowiec - mówi dla Radia Szczecin Małgorzata Jacyna-Witt.

- Powtarzam, nie może być tak, że samorządność i ocena polityków, jest w jakiś sposób kwestionowana przez sąd i innych polityków. Możemy oceniać innych. Mało tego, powinniśmy. Do tego jesteśmy powołani i za to bierzemy diety. Oczywiście, może sąd czy panowie i panie z Platformy Obywatelskiej chcieliby, abyśmy w ogóle się nie odzywali. Żeby w ogóle nie było dyskusji w samorządności. Na pewno nie, na to sobie jako samorządowiec od 19 lat absolutnie nie pozwolę - komentuje Jacyna-Witt.

Radna zapowiada kasacje, zaraz po otrzymaniu uzasadnienia od wyroku.

Sąd apelacyjny zniósł jednak obowiązek wpłacenia 10 tysięcy złotych na konto Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
To moja ocena, mam do niej prawo jako samorządowiec - mówi dla Radia Szczecin Małgorzata Jacyna-Witt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty