Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

https://polyolefins.grupaazoty.com/en/news
https://polyolefins.grupaazoty.com/en/news
W nocy z poniedziałku na wtorek, fragment drogi wojewódzkiej numer 114, w okolicach Grupy Azoty Police, zostanie częściowo zamknięty dla ruchu kierowców.
Przyczyną utrudnień będzie konieczność przetransportowania kolejnego wielkogabarytu, czyli splittera.

To największe pojedyncze urządzenie niezbędne do budowy Polimerów Police - mówi Wiceprezes Grupy Azoty Polyolefins Wojciech Blew. Dodaje, że w stanie surowym splitter waży 890 ton, posiada długość 96 metrów i średnicę prawie 10 metrów.

- W takim stanie zostanie przetransportowany na plac budowy, gdzie w najbliższych miesiącach będzie wyposażony w półki destylacyjne oraz etażerki i drabiny. Łączna waga tego splittera, po wyposażeniu to będzie 992 tony i w takim stanie on będzie podnoszony na swój fundament i to podnoszenie będzie realizowane na przełomie maja i czerwca - tłumaczy Blew.

Operacja transportu rozpocznie się w porcie barkowym Grupy Azoty Police około godziny 23:00. Wówczas ulicami Jasienicką oraz Piotra i Pawła urządzenie sukcesywnie będzie przewożone na teren budowanej fabryki polimerów. Operacja powinna zakończyć się około godziny 2:00 w nocy.
- Łączna waga tego splittera, po wyposażeniu to będzie 992 tony i w takim stanie on będzie podnoszony na swój fundament i to podnoszenie będzie realizowane na przełomie maja i czerwca - tłumaczy Blew.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty