Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Kandydaci do Młodzieżowej Rady Województwa Zachodniopomorskiego wybierani są według politycznego klucza i tworzą gabinet polityczny marszałka Geblewicza - twierdzą działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Urząd Marszałkowski odpowiada, że przynależność partyjna kandydatów nie stanowi kryterium wyboru członków Rady.
Młodzi działacze uważają, że preferowani są kandydaci związani z Platformą Obywatelską i jej koalicjantami w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Utrzymują, że nawet osoby ze Słupska mają większe szanse zostania członkami Rady.

- Pominięci zostali kandydaci środowisk akademickich ze Szczecina oraz harcerskich, bo ważniejsze były miejsca dla przedstawicieli Młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Nie ma to nic wspólnego z tym, żeby była to najszersza reprezentacja, bo pan z Młodzieżowej Rady Słupska na pewno reprezentuje mniej młodzieży naszego województwa niż przedstawiciele kół naukowych, parlamentów czy organizacji harcerskich - mówił Przemysław Kabata z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Urząd Marszałkowski w przesłanym do Radia Szczecin oświadczeniu twierdzi, że zgodnie z regulaminem wybrano ostatnio 5 kandydatów, kierując się m.in. kryterium aktywności społeczno-obywatelskiej, doświadczeniem w działalności pozarządowej oraz zasadą parytetu płci.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty


@@