Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Prawo i Sprawiedliwość w Policach apeluje do Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza o "posprzątanie" śmietnika w Jasienicy.
Od 2013 roku zalega tam kilka tysięcy ton odpadów, które miały być przerabiane w zakładzie odzysku tworzyw sztucznych. Zakład ten jednak nigdy nie powstał, a "inwestor" zniknął.

Składowisko przy ulicy Piotra i Pawła w Jasienicy powstało w czasach, gdy w kraju i w regionie współrządziła Platforma Obywatelska - mówi szef polickich struktur Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Różycki.

- Za rządów Platformy Obywatelskiej na terenie gminy Police powstały dwa wielkie wysypiska śmieci na ulicy Piotra i Pawła. Żeby je zlikwidować trzeba włożyć około 9 mln zł. Chciałbym, żeby pan marszałek pochylił się nad tym tutaj wysypiskiem i żeby wspomógł starostę w likwidacji tego wysypiska - podkreśla Różycki.

Windykację wobec "inwestora", w imieniu Skarbu Państwa, prowadzi od wielu lat Starostwo Powiatowe w Policach. Starosta Andrzej Bednarek przyznaje, że mimo wielu starań, do dziś jest ona bezskuteczna.

- To była firma, która w tamtym czasie uzyskiwała rekomendacje na środki rządowe. Skończyło się jednak, tak jak się skończyło. Tam jest wieczyste użytkowanie, to jest taka różnica, że my dziś na ten teren sami wejść nie możemy. Musimy przeprowadzić prawnie całą procedurę, aby rzeczywiście nie tyle zakończyć bezskuteczną windykację względem Skarbu Państwa, ale przede wszystkim posprzątać te śmieci - dodaje Bednarek.

Zaległości podatkowe "inwestora", względem Skarbu Państwa, sięgają obecnie prawie 400 tysięcy złotych. Na budowę niedoszłego zakładu odzysku tworzyw sztucznych w Jasienicy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przekazała dofinansowanie w kwocie ponad 8 milionów złotych. Pieniędzy tych do dziś nie odzyskano.
- Chciałbym, żeby pan marszałek pochylił się nad tym tutaj wysypiskiem i żeby wspomógł starostę w likwidacji tego wysypiska - podkreśla Różycki.
- Musimy przeprowadzić prawnie całą procedurę, aby rzeczywiście nie tyle zakończyć bezskuteczną windykację względem Skarbu Państwa, ale przede wszystkim posprzątać te śmieci - dodaje Bednarek.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

szósty rok rządów PiS i nie mogą ścignąć szemranego przedsiębiorcy???
Serio??? SZEŚĆ LAT RZĄDÓW i... Marszałek... pomusz....
A jednocześnie w tym samym czasie 10-krotnie wzrosła ilość śmieci i odpadów zwożonych z całego świata do Polski!
OFICJALNIE PÓŁ MILIONA TON ROCZNIE ŚMIECI WJEŻDŻA DO POLSKI.
500.000 ton.
A ILE "NA LEWO"???
To ma przykryć fakt że obecnie sprowadzamy najwięcej śmieci w historii? Czy może to że za utylizacje tych śmieci zapłacimy wszyscy w "opłacie recyklingowej"?
Sprawę dofinansowania i rozliczenia takich środków trzeba wyjaśnić...
Przecież PiS jest tak samo nieudolne, jak PO. Kogo mają poruszyć te dopiski, że ileś tam lat temu i że PO rządziło. Temat Obajtka i jego majątku nie interesuje ? Sasin? Dyrektor lasów ? Wyprzedaż majątku z rabatem He? Zamknięcie stoczni w Świnoujściu ? He? Kłamstwa. Macierewicza? Pedofilia w kosciele ? To dzieje się tu i teraz. Gdzie promy i łodzie podwodne ?a afery z przetargami dla wojska? Afera w Policach ? Radio Szczecin nie jest dla idiotów, a polityką robi się w państwowych mediach tubę propagandową. Komuna wróciła ?
Pan Nowak zapewne doszuka się winy Kaczora w zaśmiecaniu Jasienicy, to typowy leming nie umiejący czytać ze zrozumieniem ale cóż po takim nienawistniku można oczekiwać.
o ho! ho! Ale się "wolny" rozpędził!
Speedu dostał. jakby ktoś mu soli na ogon nasypał!
Aż się po mnie przeleciał! :))
Więc masz rację (w pierwszym poście) i racji nie masz (w drugim)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty