Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Głosowanie na Funduszem Odbudowy tematem rozmowy w "Radiu Szczecin na Wieczór".
Polska może otrzymać 770 miliardów złotych, głosowanie powinno być wyjęte spod bieżących sporów politycznych - uważa Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zastępca rzecznika partii. - Mówimy o sprawie, która będzie definiować rozwój Polski przez najbliższe lata. To powinno być wyjęte z bieżących politycznych sporów w imię podstawowej odpowiedzialności za państwo. Panowie traktują to nie jako możliwość rozwojową dla Polski, możliwość wyrównywania różnic, możliwość prowadzenia zrównoważonego rozwoju, ale jako coś w rodzaju łupu wojennego.

Tymczasem opozycja, czyli Koalicja Obywatelska, PSL i Lewica uważają, że samorządy, gdzie rządzi opozycja dostaną za mało pieniędzy. - Że będziemy teraz negocjować to, jak się podzielimy. To my w tylu i tylu samorządach rządzimy, to my chcemy tutaj tyle. To nie jest w ogóle ten sposób myślenia o sprawach publicznych - powiedział Fogiel.

Głosowanie nad uruchomieniem Funduszu Odbudowy może być jednym z najważniejszych głosowań w tej kadencji Sejmu.
Polska może otrzymać 770 miliardów złotych, głosowanie powinno być wyjęte spod bieżących sporów politycznych - uważa Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zastępca rzecznika partii.
Tymczasem opozycja, czyli Koalicja Obywatelska, PSL i Lewica uważają, że samorządy, gdzie rządzi opozycja dostaną za mało pieniędzy.

Dodaj komentarz 4 komentarze

RZEPA jesteś już spalony
ZA TEN wywiad
w radio
JUŻ NIE ZAGŁOSUJE na ciebie!
Jeszcze w listopadzie politycy obozu skłóconej prawicy krzyczeli że Polska będzie wasalem Niemiec i że veto albo śmierć. A teraz coś paplają o solidarności ponad podziałami. Wychodzi że to są zwykle chorągiewki które mówią to co jest w danym momencie wygodne.
Przemiły Panie Redaktorze .... no minimum rzetelności, please. Audycja trwała blisko godzinę, a nie zacytował Pan w swoim artykule ani słowa Rzepy i Poncyliusza. Nie podniósł Pan problemu, że tzw. zjednoczona prawica nie ma na to głosowanie większości i stąd atak na opozycję. O sposobie prowadzenia audycji przez Kobalczyka szkoda każdego słowa.
"o sprawie, która będzie definiować rozwój Polski przez najbliższe lata"
powinny decydować wszystkie siły w parlamencie, a nie tylko PiS.
I znając chamską, bezwzględną, dyktatorską postawę PiS wobec opozycji, to uważam, iż to ona, opozycja właśnie, powinna określić cele i kierunki, dla których te unijne środki powinny być wykorzystane, a rolą rządu winno być zaimplementowanie tego w bieżącą politykę inwestycyjną państwa.
No i musi byc ustanowiona instytucja kontrolna, w której wiodącą rolę będą mieli przedstawiciele opozycji.
Skoro PiS nawołuje do porozumienia, to niech przestanie narzucać wyłącznie swój program!
Już z funduszu inwestycji lokalnych zrobili sobie partyjną skarbonkę do dotowania i wspierania wyłącznie swoich. Wystarczy tego złodziejstwa!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty