Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Brak pieniędzy główną przyczyną wprowadzanych od soboty zmian w kursowaniu szczecińskiej komunikacji miejskiej.
Cięcia w rozkładach jazdy obejmują przede wszystkim prawobrzeżną część miasta. Dotyczą dziewięciu linii autobusowych dziennych i jednej linii nocnej.

Najważniejsza korekta dotyczy jednak skrócenia trasy linii nr 67. Autobus ten od dziś kursuje tylko do pętli Stocznia Szczecińska. Wszystkie zmiany wprowadzone zostały przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Miasto tłumaczy zmiany brakiem kierowców i wzrostem kosztów - mówi prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie Włodzimierz Sołtysiak.

- Chcę tylko wskazać, że przykładowo w styczniu, lutym i marcu 2020 roku płaciliśmy, przy porównywalnej ilości wykonywanych kilometrów, co za tym idzie przy porównywalnej ilości zakupywanego paliwa, o wiele mniej. W tej chwili płacimy praktycznie o 100% więcej za samo paliwo, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020 - dodaje Sołtysiak.

W zajezdni w Dąbiu brakuje kilkunastu kierowców w Szczecinie dotychczas zlikwidowano linie F do Polic i pospieszne A, D, G i H.

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

Na linii 67 wszystkie dotychczasowe kursy w relacji do/z Ludowej realizowane będą w skróconej relacji do/ze Stoczni Szczecińskiej.

Na linii 54 w soboty wprowadzona zostanie 30-minutowa częstotliwość kursowania przez cały dzień.

Na liniach 61, 64, 65, 66 i 71 w soboty, niedziele i dni świąteczne wprowadzona zostanie 30-minutowa częstotliwość kursowania przez cały dzień.

Na liniach 62, 241 i 243 nastąpi zmiana rozkładu jazdy w soboty, niedziele i dni świąteczne bez zmiany częstotliwości kursowania (w celu skoordynowania z nowym rozkładem jazdy linii 61).

Na linii 533 likwidacji ulegną kursy: o godz. 1:55 z pętli "Dąbie Dworzec" i o godz. 2:37 z pętli "Klucz".

Nastąpi zmiana nazwy przystanku "Most Gryfitów" dla linii 61 w kierunku centrum na "Plac Szewińskiej". Przystanek otrzyma numer 89411.

Nastąpi zmiana nazwy przystanku "Ogrodnictwo" dla linii 61 i 62 w kierunku centrum na "Gorzowska".
Miasto tłumaczy zmiany brakiem kierowców i wzrostem kosztów - mówi prezes Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie Włodzimierz Sołtysiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty