Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.facebook.com/szpitalzdroje
Fot. www.facebook.com/szpitalzdroje
Fot. www.facebook.com/szpitalzdroje
Fot. www.facebook.com/szpitalzdroje
Aromaterapia, muzykoterapia, lampy solne i afirmacje - to wszystko dla przyszłych mam przygotował szpital "Zdroje" w Szczecinie.
Dzięki temu, mogą rodzić np. wśród odgłosów dżungli. To metody uśmierzania bólu porodowego. O nowościach na oddziale placówka informuje z okazji Dnia Mamy.

- Rodzące kobiety coraz chętniej korzystają z alternatywnych metod - mówi Magdalena Knop ze szpitala "Zdroje" w Szczecinie. - Zapach, dźwięk, światło cudownie oddziałują na ich zmysły. Odpowiednio i indywidualnie dobrane stają się harmonijnym dopełnieniem samego aktu porodu wzmacniając dobre samopoczucie, mobilizując do działania lub wręcz przeciwnie - jeśli rodząca tego potrzebuje, redukując stres i wyciszając.

Przyszłe mamy mogą spróbować też afirmacji. - To zdania, które mają wpływać na nasze lepsze samopoczucie i większą wiarę w siebie - mówi Kamila Marcinkowska, położna ze szpitala „Zdroje”. - Bardzo mi zależało na odczarowaniu porodu. Wyzwoleniu w kobiecie wiary, przekonania, że każda ma w sobie moc. Tylko musi sięgnąć po te zasoby. W tym mają jej pomóc afirmacje.

Afirmacje wspomagają rodzące na salach porodowych i sali przedporodowej. Łącznie na ścianach zawisło 12 grafik.
- Rodzące kobiety coraz chętniej korzystają z alternatywnych metod - mówi Magdalena Knop ze Szpitala Zdroje w Szczecinie.
- To zdania, które mają wpływać na nasze lepsze samopoczucie i większą wiarę w siebie - mówi Kamila Marcinkowska, położna ze szpitala „Zdroje”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty