Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu zagrażającemu życiu - pod takim kątem Prokuratura Rejonowa w Szczecinie będzie prowadzić śledztwo ws. utonięcia młodego mężczyzny w niedzielę na kąpielisku Głębokie.
Podczas, gdy dwudziestoparolatek tonął, znajdowała się z nim grupa przyjaciół i osoby, które widziały, jak mężczyzna idzie na dno. Dlaczego nikt mu nie udzielił pomocy? Na to pytanie chcą odpowiedzieć śledczy - mówi Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, czyli osobie, która w związku z tym zdarzeniem poniosła śmierć. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, jak również ciała, które zostało zabezpieczone do dyspozycji prokuratury. To są czynności, które będą realizowane w ramach prowadzonego postępowania przez prokuraturę. Będzie ona ustalała okoliczności tego zdarzenia, jak również jak doszło do realizacji znamion tego przestępstwa - mówi Macugowska-Kyszka.

To był tragiczny weekend nad wodą. W niedzielę w regionie utonęły trzy osoby. Oprócz tragedii nad jeziorem Głębokim w Szczecinie, do drugiej doszło w miejscowości Żydowo koło Barlinka, a do trzeciej na szczecińskich bulwarach.
Mówi Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty