Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Materiał wyborczy Krzysztofa F. - wówczas kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Materiał wyborczy Krzysztofa F. - wówczas kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
źródło: Facebook
źródło: Facebook
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
źródło: Facebook
źródło: Facebook
źródło: Facebook
źródło: Facebook
Krzysztof F., pełnomocnik marszałka Olgierda Geblewicza do spraw uzależnień, został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. W chwili przestępstwa poszkodowany chłopiec miał 13 lat, a dziewczynka 16. To dzieci znanej parlamentarzystki.
Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku - mówi Radiu Szczecin sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji – zaznacza sędzia Szaj.

Po zatrzymaniu pedofila, policja przeszukała jego mieszkanie. Funkcjonariusze znaleźli w nim 339 gramów marihuany. Mężczyzna przed wykorzystaniem 13-latka, proponował mu narkotyki. - Ostatecznie sąd ustalił, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków – dodaje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku. - Od tego wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny – podkreśla sędzia Tomasz Szaj.

Krzysztof F. do dziś przebywa w więzieniu. Ze względu na pokrzywdzone dzieci, proces pedofila odbywał się z wyłączeniem jawności. Wiadomo, że rodzeństwo zostało pozostawione pod opieką Krzysztofa F. – to dzieci znanej parlamentarzystki.

Kariera w Urzędzie Marszałkowskim

Krzysztof F. to osoba publiczna. Od ponad 20 lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim, najpierw jako inspektor, potem dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej. W karierze pomagało mu to, że jego ojciec był przed laty marszałkiem województwa, prominentnym działaczem SLD i później Platformy Obywatelskiej. W okresie PRL ojciec Krzysztofa F. pełnił funkcje sekretarza PZPR w Barlinku.

Pedofil przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień.

Na stronie zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, wciąż można przeczytać sylwetkę Krzysztofa F. – zajmuje się rozwiązywaniem "problemów wynikających z uzależnienia i przemocy w rodzinie, edukacją społeczeństwa w zakresie konsekwencji nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, metod zapobiegania oraz ograniczania negatywnych skutków takich zachowań".

Uczył "empatii, wrażliwości i równowagi"

Krzysztof F. był także psychoterapeutą. "Dodatkowo pracuję jako trener umiejętności psychospołecznych oraz specjalista terapii uzależnień" – czytamy w jego sylwetce na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Po wpisaniu jego nazwiska w wyszukiwarce Google, bez problemu można znaleźć wiele wywiadów, które udzielał właśnie jako psychoterapeuta. W jednym z nich można przeczytać: "Moja praca zawodowa i terapeutyczna to obszary bardzo trudne, często związane z ludzką krzywdą i cierpieniem. Uzależnienie, przemoc, dyskryminacja, wykluczenie społeczne. To obliguje mnie do stałej pracy nad sobą. Uczy empatii, wrażliwości, równowagi."

"Dobro Powraca" - czyli start z listy PO

Krzysztof F. był także aktywnym działaczem "opozycji totalnej". Aktywnie wspierał kampanię wyborczą kandydata na prezydenta – Rafała Trzaskowskiego. Był między innymi mężem zaufania tego kandydata w wyborach. Sam także – bez powodzenia – próbował swoich sił startując w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku. Własną kampanię wyborczą prowadził pod hasłem: Dobro powraca. W czasie kampanii wyborczej mówił: "Staram się być dobrym i uczciwym człowiekiem, wierzę w dobro w innych ludziach, wierzę w bezinteresowność, w czyste intencje. Chcę słuchać, widzieć, wiedzieć i pomagać. Liczę na głosy tych wyborców, którzy zgadzają się ze mną, że dobro powraca".


Skazany ze pedofilię był także znanym działaczem LGBT w Szczecinie. Ze swoim partnerem prowadził restaurację w centrum miasta, gdzie organizowali szybkie randki LGBT. Walczył z nietolerancją i prześladowaniem osób o odmiennej orientacji seksualnej. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które początkowo działało jako Kampania Przeciw Homofobii Szczecin. Działalność Stowarzyszenia jest dotowana przez marszałka Olgierda Geblewicza.

Krzysztof F. aktywnie brał udział w manifestacjach na rzecz osób LGBT. W jego ostatnim wpisie na profilu Facebook znajduje się informacja, że wziął udział w masówce LGBT – w obronie Margot – pod hasłem "Wszystkich nas nie zamkniecie". Miesiąc później trafił do aresztu, a prokurator przedstawił mu zarzuty o pedofilię.
Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku - mówi Radiu Szczecin sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.
Po zatrzymaniu pedofila, policja przeszukała jego mieszkanie. Funkcjonariusze znaleźli w nim 339 gram marihuany. Mężczyzna przed wykorzystaniem 13-latka, proponował mu narkotyki.
Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty