Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz odpowiedział posłom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie interwencji poselskiej, która dotyczyła skazanego pedofila Krzysztofa F. - byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego.
Urząd Marszałkowski zareagował bezzwłocznie na zaistniałą sytuację - uważa marszałek województwa. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oskarżają urząd o tuszowanie sprawy.

Na pytanie, czy w omawianej sprawie zostało przeprowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, marszałek odpowiedział posłom PiS, że nie, ponieważ do łamania prawa nie dochodziło na terenie Urzędu Marszałkowskiego, ani w ramach pełnionych obowiązków.

Marszałek przyznaje, że stowarzyszenie "Równość na Fali", w którym działał skazany za pedofilię Krzysztof F., otrzymało na dwa programy 35 tysięcy i 39 tysięcy złotych.

Urząd Marszałkowski zaprzecza też, aby korzystał z usług lokalu gastronomicznego, należącego do Krzysztofa F. Marszałek Geblewicz poinformował, że po informacji o popełnieniu przez F. przestępstwa, zawiesił go w czynnościach i zwolnił, a także wystąpił do Sądu Koleżeńskiego o zawieszenie i wyrzucenie mężczyzny z Platformy Obywatelskiej.
Relacja Grzegorza Gibasa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty