Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Radio Szczecin
Fot. Radio Szczecin
Pretensje pod adresem dziennikarzy są nie do zaakceptowania - mówi Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W ten sposób dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP odnosi się do publikacji polityków Koalicji Obywatelskiej oraz środowisk z nimi związanych, którzy zarzucają Radiu Szczecin błędy przy ujawnieniu prawdy o pełnomocniku marszałka Olgierda Geblewicza skazanym za pedofilię i narkotyki.
Krzysztof F. aktywista LGBT, w urzędzie marszałkowskim zajmował się sprawami uzależnień.

Dyskredytowanie dziennikarzy w tej sprawie to próba odwrócenia uwagi od problemu pedofilii - mówi Jolanta Hajdasz. - Dziennikarze działają absolutnie w interesie społecznym, zgodnie z wymogami sztuki dziennikarskiej w ważnej sprawie społecznej, która jest istotna, żeby ją wyjaśnić ze wszystkimi aspektami, które się z tym wiążą.

- Mamy do czynienia z wyjątkowo groźnym przestępstwem. Próba jego ukrywania jest nie do obrony - mówi redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. - Ta sprawa nie jest zakończona i nie jest do końca wyjaśniona. Kto na to zezwolił? Kto mu ułatwiał? To wszystko trzeba wyjaśnić i to jest obowiązek dziennikarza.

Krzysztof F. został prawomocnie skazany na 4 lata i 10 miesięcy więzienia.
Dyskredytowanie dziennikarzy w tej sprawie to próba odwrócenia uwagi od problemu pedofilii - mówi Jolanta Hajdasz.
- Mamy do czynienia z wyjątkowo groźnym przestępstwem. Próba jego ukrywania jest nie do obrony - mówi redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty