Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kot Gacek. Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Kot Gacek. Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Szczecinianom znany jest od lat i chętnie go odwiedzają przynosząc smakołyki. Ale odkąd użytkownicy Google okrzyknęli go największą atrakcją Szczecina, przez co dowiedział się o nim cały świat, w odwiedziny do kota Gacka - bo o zwierzaku z ulicy Kaszubskiej mowa - ustawiają się prawdziwe tłumy.
Niektórzy przyjeżdżają z innych miast, by pogłaskać czarno-białą kulkę. Zwłaszcza dziś w Dzień Kota.

- Ja tego kotka już od lat znam, ale ostatnio zrobiło się o nim bardzo głośno w intrenecie, telewizji, w radiu... - mówi mieszkanka Szczecina. - To jedna z większych atrakcji Szczecina - zauważa. - Kocham kotki - dodaje inna napotkana szczecinianka.

- Od początku pobytu Gacka jesteśmy tutaj razem. Tu zawsze były koty, Gacek zjawił się znikąd, nie wiemy dokładnie skąd. Przyszedł i został - podkreśla Marta Nowicka, opiekunka Gacka.

Gacka postanowiła odwiedzić także mieszkanka Szczecinka, która przyjechała specjalnie do stolicy Pomorza Zachodniego, by go zobaczyć. - Jechałam trzy godziny, ale cieszę się, że mogłam go zobaczyć. Nie potrafię zobaczyć w to, że to naprawdę on. Wygląda jeszcze lepiej, niż na nagraniach. Jestem spełniona - podkreśla.

Gacek to wolnożyjący kot, który mieszka w drewnianej budce przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty