Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wrócą na Zalew Szczeciński i będą szukać szczątków lotników.
Badania mają być wznowione w drugiej połowie roku, wezmą w nich udział także amerykańscy specjaliści z organizacji DPAA.
Na dnie Zalewu Szczecińskiego odnaleziono wrak amerykańskiego bombowca. - Za kilka miesięcy wrócimy w to miejsce - zapowiada dr hab. Andrzej Ossowski z PUM-u. - Będziemy tam prawdopodobnie prowadzić zaawansowane prace, prace nurkowe. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości poznamy efekty prac. Jestem przekonany, że zaskoczymy państwa.
W przyszłym miesiącu zdecydujemy, kiedy ruszą prace - dodaje Ossowski. - Wszystko zależy od tego, jaki będzie zakres prac i od warunków pogodowych; warunków, jakie będą panowały na Zalewie. Z uwagi na wegetacje i temperatury, jakie panują, te prace są bardzo zależne od tego. Prace na lądzie prowadzi się trochę łatwiej.
W wodach Zalewu Szczecińskiego odkryto fragmenty bombowca B-17. W samolocie zginęło trzech członków załogi, kolejnych trzech uznaje się za zaginionych.
Na dnie Zalewu Szczecińskiego odnaleziono wrak amerykańskiego bombowca. - Za kilka miesięcy wrócimy w to miejsce - zapowiada dr hab. Andrzej Ossowski z PUM-u. - Będziemy tam prawdopodobnie prowadzić zaawansowane prace, prace nurkowe. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości poznamy efekty prac. Jestem przekonany, że zaskoczymy państwa.
W przyszłym miesiącu zdecydujemy, kiedy ruszą prace - dodaje Ossowski. - Wszystko zależy od tego, jaki będzie zakres prac i od warunków pogodowych; warunków, jakie będą panowały na Zalewie. Z uwagi na wegetacje i temperatury, jakie panują, te prace są bardzo zależne od tego. Prace na lądzie prowadzi się trochę łatwiej.
W wodach Zalewu Szczecińskiego odkryto fragmenty bombowca B-17. W samolocie zginęło trzech członków załogi, kolejnych trzech uznaje się za zaginionych.

Radio Szczecin