To było pierwsze takie szkolenie w Szczecinie przeznaczone dla studentów medycyny.
Zajęcia z medycyny wojskowej dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego poprowadzili żołnierze z 12-tej Brygady Zmechanizowanej i 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.
Studenci przeszli szkolenie ze strzelania i poznali zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Mogli również ćwiczyć strzelanie na symulatorze pola walki „Śnieżnik”.
Poznali sprzęt medyczny, którego używa się na polu walki m.in. kołowy transporter Rosomak w wersji przystosowanej do ewakuacji medycznej. Brali udział w symulacji ewakuacji rannego oraz przeszli ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia przeciwchemicznego.
Szkolenie trwało cztery dni i wzięło w nim udział 50 osób.
Studenci przeszli szkolenie ze strzelania i poznali zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Mogli również ćwiczyć strzelanie na symulatorze pola walki „Śnieżnik”.
Poznali sprzęt medyczny, którego używa się na polu walki m.in. kołowy transporter Rosomak w wersji przystosowanej do ewakuacji medycznej. Brali udział w symulacji ewakuacji rannego oraz przeszli ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia przeciwchemicznego.
Szkolenie trwało cztery dni i wzięło w nim udział 50 osób.

Radio Szczecin