Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbyła się inauguracja Akademii Wodorowej.
Głównym celem akademii będzie szkolenie i rozwój prac studentów, którzy wyspecjalizują się w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu.
Wodór jest produkowanych w Zakładach Chemicznych Police, mówi prezes Mariusz Grab. - Spektrum, w którym wodór już jest wykorzystywany, napędy statków, barek, pociągów, również w przemyśle samochodowym, myślę, że w przyszłości będzie w jeszcze szerszym zastosowaniu. Zachodniopomorska Akademia Wodorowa ma temu służyć, żeby rozwinąć kompetencje w zakresie najnowszych technologii i wspierać procesy badawcze uczelni i realizować wdrożenia w przemyśle.
Nasza uczelnia posiada kadry do pozyskiwania zielonej energii, jakim jest wodór, podkreśla prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. - W najbliższej przyszłości chcemy kształcić kadry w tych technologiach pozyskiwania zielonego wodoru. Jesteśmy świetnie do tego przygotowani. Mamy doskonałe zespoły badawcze a w naszych laboratoriach prowadzone są tego typu badania. Wodór jest już pozyskiwany w dużych ilościach, trzeba znaleźć tylko metody jego magazynowania i wykorzystywania.
Pierwsze zajęcia w ramach Akademii Wodorowej ruszą pod koniec maja.
Wodór jest produkowanych w Zakładach Chemicznych Police, mówi prezes Mariusz Grab. - Spektrum, w którym wodór już jest wykorzystywany, napędy statków, barek, pociągów, również w przemyśle samochodowym, myślę, że w przyszłości będzie w jeszcze szerszym zastosowaniu. Zachodniopomorska Akademia Wodorowa ma temu służyć, żeby rozwinąć kompetencje w zakresie najnowszych technologii i wspierać procesy badawcze uczelni i realizować wdrożenia w przemyśle.
Nasza uczelnia posiada kadry do pozyskiwania zielonej energii, jakim jest wodór, podkreśla prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. - W najbliższej przyszłości chcemy kształcić kadry w tych technologiach pozyskiwania zielonego wodoru. Jesteśmy świetnie do tego przygotowani. Mamy doskonałe zespoły badawcze a w naszych laboratoriach prowadzone są tego typu badania. Wodór jest już pozyskiwany w dużych ilościach, trzeba znaleźć tylko metody jego magazynowania i wykorzystywania.
Pierwsze zajęcia w ramach Akademii Wodorowej ruszą pod koniec maja.

Radio Szczecin