Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Dobiega końca proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. W środę w Sądzie Okręgowym w Koszalinie mogą zostać wygłoszone mowy końcowe w sprawie „Krwawego Tulipana”.
Proces Mariusza G. ruszył w październiku 2021 roku. 46-latek odpowiada za zabójstwa trzech kobiet. Mężczyzna miał rozkochiwać w sobie ofiary, a następnie je mordować i przejmować ich majątek. Właśnie dlatego prokuratura oskarżyła przedsiębiorcę i marynarza z Kołobrzegu o zabójstwa z powodów zasługujących na szczególne potępienie.

„Krwawy Tulipan” usłyszał łącznie 19 zarzutów, ale przyznał się jedynie do 9 z nich. Na sali rozpraw potwierdził, że zabijał, natomiast zaprzeczył, że kierowała nim chęć zysku.

Na ławie oskarżonych zasiadają także cztery inne osoby, to Sebastian T., i Dorota Ł., którzy mieli pomagać zabójcy w zacieraniu śladów, a także Karolina S. i Łucja S., które miały fałszować dokumenty, dzięki którym Mariusz G. przejmował mieszkania swoich ofiar.

W środę skład orzekający ma podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego powołania kolejnych biegłych grafologów, którzy mieliby potwierdzić skalę udziału w sprawie współoskarżonych kobiet. Jeśli sąd odrzuci ten wniosek, jeszcze dziś wygłoszone zostaną mowy końcowe. Mariuszowi G. grozi dożywocie, pozostali oskarżeni mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty