Stowarzyszenie "Oswajanie Miasta" proponuje najmłodszym niecodzienne miejsca do gier i zabaw plastycznych, a są to... parkingi.
Tam, gdzie zwykle kierowcy pozostawiają swoje samochody, dziś stanął mobilny plac zabaw dla młodych miłośników sztuki.
- Na ul. Śląskiej przy Cafe Mozaika po raz czwarty dzieci mogły wziąć bezpłatny udział w zajęciach animacyjno-plastycznych - mówi organizatorka Anna Biały: - Oswajamy miasto, bawimy się na parkingu i trochę patrzymy, jak taka przestrzeń mogłaby funkcjonować, gdyby nie tylko była wykorzystywana jako parking, ale po prostu jako przestrzeń do codziennego użytkowania przez mieszkańców.
- Będę lepiła liska z papieru i plasteliny. - Nasz Tymek na razie musi się rozkręcić. Chcemy go tym sposobem zachęcić do zajęć plastycznych - opowiadają uczestnicy.
Akcja jest testem nowego rozwiązania na mapie Szczecina. Jest to parklet, czyli niewielka przestrzeń do odpoczynku, powstała w wyniku przekształcenia miejsc parkingowych.
- Na ul. Śląskiej przy Cafe Mozaika po raz czwarty dzieci mogły wziąć bezpłatny udział w zajęciach animacyjno-plastycznych - mówi organizatorka Anna Biały: - Oswajamy miasto, bawimy się na parkingu i trochę patrzymy, jak taka przestrzeń mogłaby funkcjonować, gdyby nie tylko była wykorzystywana jako parking, ale po prostu jako przestrzeń do codziennego użytkowania przez mieszkańców.
- Będę lepiła liska z papieru i plasteliny. - Nasz Tymek na razie musi się rozkręcić. Chcemy go tym sposobem zachęcić do zajęć plastycznych - opowiadają uczestnicy.
Akcja jest testem nowego rozwiązania na mapie Szczecina. Jest to parklet, czyli niewielka przestrzeń do odpoczynku, powstała w wyniku przekształcenia miejsc parkingowych.

Radio Szczecin