Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Kolejne wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie trafiło do Ochotniczych Straży Pożarnych. To środki przeznaczone głównie na zakup ubrań ochronnych i remonty remiz strażackich - mówi Tadeusz Cegielski z OSP w Niedźwiedziu.
- Na zakup ubrań specjalnych Raptor, na ubrania koszarowe, na pilarkę do cięcia materiałów wielowarstwowych. Dwa lata temu uzyskaliśmy również dofinansowanie z Małego Strażaka. Ten zakup dzisiejszy uzupełnił nam ubrania specjalne, bo mieliśmy w tamtym rozdaniu 6 sztuk i w tym 6 sztuk - mówi Cegielski.

Pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych będzie utrzymana - zapewnił poseł PiS Leszek Dobrzyński.

- Trochę się przyzwyczajamy do tego wsparcia, też do tego, że przekazujemy nowe samochody, że przekazywane są pompy, pilarki, jest wsparcie finansowe, że jest program "Mały strażak", że jest program "Remiza". Warto pamiętać, że kiedyś tego nie było.

Przekazane dziś wsparcie dla strażaków z OSP wyniosło od 25 do 40 tysięcy złotych.
Dziś pieniądze uroczyście wręczono na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, mówi Tadeusz Cegielski z OSP w Niedźwiedziu.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński zadeklarował że pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych będzie utrzymana.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty