Wilki pojawiły się w okolicy Międzyzdrojów - informują władze miasta i apelują do mieszkańców oraz do turystów o dużą ostrożność.
Proszą, aby nie dokarmiać zwierząt, a także nie wabić - nawet przypadkowo - resztkami jedzenia wyrzucanymi do śmieci. Zwracają też uwagę, aby trzymać psy na smyczy i uważać na inne zwierzęta domowe.
W razie zauważenia drapieżnika należy powiadomić gminny Referat Ochrony Środowiska lub gminną Straż Miejską w Międzyzdrojach. Eksperci często jednak podkreślają, że wilki to w rzeczywistości płochliwe zwierzęta, które unikają ludzi.
Ataki na człowieka zdarzają się wyjątkowo rzadko.
W razie zauważenia drapieżnika należy powiadomić gminny Referat Ochrony Środowiska lub gminną Straż Miejską w Międzyzdrojach. Eksperci często jednak podkreślają, że wilki to w rzeczywistości płochliwe zwierzęta, które unikają ludzi.
Ataki na człowieka zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Radio Szczecin